Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Institutionen för nationalekonomi med statistik

vid Handelshögskolan

Institutionen för nationalekonomi med statistik
Box 640
405 30 Göteborg
Leveransadress: Vasagatan 1
Besöksadress: Vasagatan 1, 411 24 Göteborg

Webbplats: www.economics.handels.gu.se
Epost: nek@handels.gu.se

Prefekt: Måns Söderbom

Personal vid institutionen

Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter till all personal hittar du här

Studentfrågor

Kontakta oss via mejl student@economics.gu.se eller besök vår studentexpeditionen, hus E plan 5.
Öppettider måndag - torsdag 10.30-12.30.

Hitta rätt på Handelshögskolan

Karta över Handelshögskolan

Arbetsmiljö och likabehandling

Arbetsmiljöombud
Mitesh Kataria
Tel: 031-786 1352
mitesh.kataria@gu.se

Likabehandlingsrepresentant
Marie Andersson (tjänstledig, kontakta Åsa Adin)
Tel: 031-786 1349
marie.andersson@economics.gu.se

Ledningsgrupp

Prefekt
Måns Söderbom
Tel: 031-786 4332
mans.soderbom@economics.gu.se

Proprefekt
Åsa Löfgren
Tel: 031-786 1375
asa.lofgren@economics.gu.se

Vice prefekt med ansvar för grundutbildningen
Anders Boman
Tel: 031-786 2645
anders.boman@economics.gu.se

Vice prefekt med ansvar för forskarutbildningen
Randi Hjalmarsson
Tel: 031-786 1248
randi.hjalmarsson@economics.gu.se

Administrativ chef
Åsa Adin
Tel: 031-786 1981
asa.adin@economics.gu.se

Grundutbildning

Studentexpedition
E-huset plan 5
Öppettider måndag - torsdag 10.30-12.30.

Utbildningssamordnare
Katarina Renström
Tel: 031-786 1336
katarina.renstrom@economics.gu.se

Studievägledare
Katarina Renström
Tel: 031-786 1336
svl@economics.gu.se

Studievägledare (Smil)
Anna-Karin Ågren
Tel: 031-786 1340
smil@handels.gu.se

Studieadministratörer
Grund- och fortsättningskurser i nationalekonomi, Smil-programmet samt kurser i statistik
Emma Lövgren
Tel: 031-786 1332
student@economics.gu.se

Fördjupningskurs i nationalekonomi, Smil-programmet, kurser i statistik samt kandidatuppsatser i nationalekonomi, statistik och finans
Christina Varkki
Tel: 031-786 1325
student@economics.gu.se

Masterutbildning

Vänligen kontakta Graduate School vid Handelshögskolan

Forskarutbildning

Ansvarig
Randi Hjalmarsson
Tel: 031-786 1248
randi.hjalmarsson@economics.gu.se

Administratör
Ann-Christin Räätäri Nyström (tjänstledig, kontakta Åsa Adin)
Tel: 031-786 5302
ann-christin.raatari.nystrom@economics.gu.se

Ekonomi

Mona Jönefors
Budget, prognos och uppföljning
Tel: 031-786 2555
mona.jonefors@economics.gu.se

Selma Oliveira
Ekonomiadministratör
Tel: 031-786 1374
selma.oliveira@economics.gu.se

Margareta Ransgård
Externa medel
Tel: 031-786 4194
margareta.ransgard@economics.gu.se

Katarina Forsberg
CFF
Tel: 031-786 5240
katarina.forsberg@economics.gu.se

Kommunikation

Katarina Tullia von Sydow
Kommunikatör
Tel: 031-786 13 49
katarina.von.sydow@economics.gu.se

Marie Andersson (Tjänstledig aug 2019 - feb 2019)
Kommunikatör
Tel: 031-786 13 49
marie.andersson@economics.gu.se

Karin Jonson
Kommunikatör vid Enheten för miljöekonomi/Environment for Development initiative (Efd)
Tel: 031-786 25 95
karin.jonson@economics.gu.se

Personalfrågor

Maria Siirak
Tel: 031-786 5846
maria.siirak@economics.gu.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sidansvarig: Marie Andersson|Sidan uppdaterades: 2018-08-23
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://economics.gu.se/kontakta-oss/
Utskriftsdatum: 2018-12-19